ÖVRIGT / Speglar / Spegel 1226032
*
nr 122 6032
Spegel
förgylld, 80x140, (sk)
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 februari 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/2 19:57:49
1
700 kr
16/2 11:22:24
2
1.300 kr
17/2 11:27:25
3
800 kr
17/2 11:27:54
3
900 kr
17/2 11:28:25
3
950 kr
17/2 11:28:56
3
1.000 kr
17/2 11:30:53
3
1.100 kr
17/2 12:44:43
4
ledande budet*
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 122 6032
Spegel
förgylld, 80x140, (sk)
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 februari 2002 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/2 19:57:49 | 1 | 700 kr |
16/2 11:22:24 | 2 | 1.300 kr |
17/2 11:27:25 | 3 | 800 kr |
17/2 11:27:54 | 3 | 900 kr |
17/2 11:28:25 | 3 | 950 kr |
17/2 11:28:56 | 3 | 1.000 kr |
17/2 11:30:53 | 3 | 1.100 kr |
17/2 12:44:43 | 4 | ledande budet* |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23